تاریخچه شرکت مرسدس بنز

کمپانی دایملر یا همان مرسدس بنز امروزی یک شرکت آلمانی است و از شرکت های بسیار قوی و پیشرو در صنعت خودروسازی جهان به شمار می آید. این شرکت از سال 1926 تحت عنوان مرسدس بنز فعالیت خود را آغاز کرد.
تاریخچه شرکت مرسدس بنز

شرکت مرسدس بنز یا همان Mercedes-Benz یکی از زیرمجموعه های شرکت Dimler است که در زمینه خودروهای مختلف سواری، اتوبوس و کامیون های پیشرفته فعالیت می کند. این شرکت همچنین فعالیت هایی در زمینه خدمات مالی، بیمه و تعمی خودرو انجام می دهد. دفتر اصلی شرکت مرسدس بنز در شهر اشتوتگارت آلمان قرار دارد.

اساس تشکیل کمپانی مرسدس بنز، ادغام شرکت های CiezBen و Dimler Motor Geselleschaft یا همان DMG بود که هر دو شرکت از قوی ترین شرکت های آلمانی در زمینه خودرو به شمار می آمدند.

شرکت CienZen در سال 1871  توسط شخصی به نام کارل بنز تاسیس شد و شرکت DMG در سال 1890 توسط شخصی به نام گاتلیب دایملر و ویلهلم می باخ تاسیس شد. جالب اینجاست که این دو شرکت قبل از ادغام و تشکیل شرکت مرسدس بنز، اطلاعی از فعالیت یکدیگر نداشتند و هر شرکت بصورت جداگانه و مستقل فعالیت می کرد.

اولین خودرو بنز

شرکت مرسدس بنز امروزه در زمینه تولید انواع خودروهای سواری، اتوبوس، کامیون، دوچرخه، ماشین های مسابقه، موتور هواپیما و خودروهای نظامی فعالیت می کند و همواره از پیشتازان صنعت خودروسازی در جهان بوده است. این شرکت هم اکنون در بیش از 132 کشور جهان نمایندگی رسمی و مرکز فروش دارد و محصولات با کیفیت خود را به مردم کشورهای مختلف ارایه می دهد. 

شرکت مرسدس بنز از زیر مجموعه های شرکت Dimler AG به حساب می آید و به همراه بی ام و، آئودی و پورشه، جزو شرکت های برتر خودروسازی آلمان هستند که خودروهای لوکس و مدرن خود را به سرتاسر جهان صادر می کنند.

تاریخچه کلمه مرسدس

در سال 1900 اولین خودرو اسپرت بنز توسط امیل یلینگ یکی از تاجران و سرمایه گذاران آن زمان خریداری شد. خودرو خریداری شده یلیلنگ یک خودرو لوکس و خاص بود که امکانات بسیار زیاد و بسیار پیشرفته داشت. به دلیل علاقه زیاد امیل یلینگ به دختر 10 ساله اش مرسدس، نام او را برای خودرو خود انتخاب کرد.

مرسدس بنز

پس از آن آقای یلینگ سفارش تولید 36 دستگاه اتومبیل به شرکت داد و سرمایه گذاری هنگفتی انجام داد. این سرمایه به قدری زیاد بود که حدود یک سوم سرمایه کل کمپانی به شمار می آمد. شرکت DMG نیز پس از آن به دلیل موفقیت زیاد در فروش خودروهای مرسدس خود، نام آن را برای همیشه بر روی خودروهای خود قرار داد.

تاریخچه طراحی شرکت بنز

شرکت مرسدس بنز همواره یکی از پیشتازان در زمینه طراحی خودروهای لوکس و پیشرفته بوده است. خودروهای تولید شده توسط این شرکت در زمان خود از جذابیت بسیار بالایی برخوردار بوده و همواره نماد پیشرفت و فن آوری به شمار می روند.

بعنوان مثال طراحی رادیاتور و جلو پنجره بنز از دهه 50 اصالت خود را حفظ نموده و توسط طراحان و مدیران کارخانه بعنوان ساختار زیربنایی طراحی خودروها در نظر گرفته شد.

طراحی بنز

اگر نگاهی دقیق و موشکافانه به مدل های مختلف بنز بیندازیم، با گذشت زمان شکل اصلی و ساختار اولیه جلو پنجره خودروهای بنز حفظ شده و در طراحی های جدید آیتم ها و موارد جدیدی به آن اضافه شده که ظاهری لوکس و مدرن به آن می دهند.

تاریخچه مرسدس بنز در ایران

خودروهای مرسدس بنز همواره یکی از محبوب ترین و معروف ترین خودروها در بین ایرانی ها به حساب آمده است. خودروهای تولیدی شرکت بنز از روزهای اول ورود ماشین به ایران، وارد کشور شد و این شرکت از دهه 20 با افتتاح نمایندگی رسمی در ایران شروع به فعالیت کرد.

بنز قدیمی

بنز همواره برای ایرانی ها خودرویی با کیفیت و لوکس بوده است و علاقمندان بسیاری در ایران داشته است. انواع مدل های بنز از قدیم تا به امروز در خیابان ها رفت وآمد کرده و جدیدترین مدل ها پس از مدت کمی وارد بازار ایران شده است. در کل می توان گفت که ایرانیها از مشتریان پروپاقرص محصولات بنز به حساب می آیند.

مدل های مختلف مرسدس بنز

شرکت بنز خودروهای خود را در کلاس های مختلف دسته بندی کرده و هر کلاس دارای خودروهای مختلفی هستند. برخی از این کلاس ها عبارتند از:

 • کلاس A - خودروهای لوکس کم هزینه
 • کلاس B - خودروهای لوکس کم هزینه
 • کلاس C - خودروهای کم حجم و اجرایی
 • کلاس E - خودروهای اجرایی
 • کلاس S - خودروهای لوکس و بزرگ
 • کلاس SL - خودروهای اسپرت قدرتمند
 • کلاس SLK - خودروهای اسپرت قدرتمند
 • کلاس SLC - خودروهای دو صندلی قدرتمند
 • کلاس CLA - خودروهای چهار در(لوکس کم هزینه)
 • کلاس CLS - خودروهای چهار در(لوکس اندازه متوسط)
 • کلاس G - خودروهای لوکس اسپرت (شاسی بلند)
 • کلاس AMG GT - خودروهای اسپرت
 • کلاس AMG GT4 - خودروهای اسپرت با اتاق متوسط
 • کلاس X - وانت لوکس

جدیدترین خودرو بنز

فروشگاه لوازم یدکی پناهی با بیش از 20 سال سابقه، تامین کننده انواع قطعات و لوازم یدکی بنز در ایران است که قطعات اصلی و اورجینال بنز را با بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان عزیز ارایه می کند. در مورد قطعات و لوازم یدکی خاص، پس از سفارش و تهیه، قطعه مورد نظر در کمترین زمان به تمامی نقاط ایران ارسال می گردد.

برای مشاوره و خرید قطعات و لوازم یدکی بنز با شماره 36613152-021 تماس بگیرید