09128842523

کانسپت ب‌ام‌و XM در آستانه رونمایی؛ بی‌اعتنایی باواریایی‌ها به انتقادات

  • 1400/09/01 - 10:40
  • تعداد بازدید: 26
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

کانسپت ب‌ام‌و XM در آستانه رونمایی؛ بی‌اعتنایی باواریایی‌ها به انتقادات

در ماه‌های اخیر ب‌ام‌و بخاطر رویه جدیدی که در رابطه با سبک طراحی جلوپنجره محصولات خود اتخاذ کرده، با انتقادهای سنگینی مواجه شده است. اما ظاهرا این شرکت بر ادامه این رویه مصر بوده و قصدی برای ترک کردن آن ندارد.

کانسپت ب‌ام‌و XM در آستانه رونمایی؛ بی‌اعتنایی باواریایی‌ها به انتقادات

این شرکت اخیرا با انتشار تیزری از معرفی یک شاسی‌بلند مفهومی با نام XM در آینده نزدیک خبر داده، این تیزر گویای آنست جلوپنجره مفهومی جدید بسیار حجیم بوده و می‌توان آن را جزو عجیب‌ترین‌های تاریخ کمپانی ب‌ام‌و دانست.

باواریایی‌ها از عباراتی چون «عملکرد بالا»، «برقی شده» و «رونمایی در آینده نزدیک» در تیزر خود استفاده کرده‌اند. همچنین آنها افزوده‌اند این کانسپت احتمالا در همایش Art Basel که بین ۲ لی ۴ دسامبر در میامی بیچ فلوریدا برگزار خواهد شد، در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

پیش‌بینی می‌شود کانسپت ب‌ام‌و XM پیش‌نمایشی از شاسی‌بلند جدید کمپانی باشد که در نقش یک مدل پرچمدار ظاهر خواهد شد. قبل از این مشخص بود که ب‌ام‌و در حال کار روی یک شاسی‌بلند درشت‌اندام با نام X8 است. از آنجایی که برند پرطرفدار آلمانی هر دو نام XM و X8 را ثبت تجاری کرده، احتمال می‌رود این دو مدل هر دو عضو یک سری باشند، با این تفاوت که نسخه مزین به نشان M طبق روال مرسوم، قدرتمندترین و اسپرت‌ترین عضو خواهد بود.

تیزر ب‌ام‌و شامل فقط یک تصویر مبهم از نمای روبروست، اما با این حال می‌توان به برخی جزئیات دیگر پی برد. فارغ از جلوپنجره عجیب و غریب که این بار اضلاع بیشتر و زوایای تیزتری پیدا کرده، چراغ‌های کوچک و باریک، سپر عضلانی و برآمدگی‌های کاپوت از ویژگی‌هایی هستند که با دقت در تصویر آشکار می‌شوند. کانسپت XM دو چراغ نیز روی سقف خود خواهد داشت که به احتمال زیاد تزئینی بوده و در نسخه تولید انبوه، حذف خواهند شد.

مساله حائز اهمیت اینکه تصاویر جاسوسی شکار شده از X8، نشان می‌دهند این خودرو چراغ‌های دو تکه دارد، اما در کانسپت XM ظاهرا خبری از چنین ساختاری نخواهد بود. علاوه‌بر این، XM شکاف‌هایی روی کاپوت و در نزدیکی ستون A دارد که در تصاویر جاسوسی X8 مشابه آن دیده نشده است.

کانسپت ب‌ام‌و XM در آستانه رونمایی؛ بی‌اعتنایی باواریایی‌ها به انتقادات
 

گفته می‌شود نسخه نهایی XM با یک پیشرانه هیبریدی تولید خواهد شد. این پیشرانه ترکیبی از همان موتور معروف ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو و یک موتور الکتریکی ۲۰۰ اسب بخاری بوده و در مجموع ۷۵۰ اسب بخار قدرت دارد. بر اساس برخی شایعات، کانسپت ب‌ام‌و XM در روز ۲۹ نوامبر رونمایی می‌شود، در صورت صحت این شایعات، برای آشنایی با آورده جدید باواریایی‌ها زیاد منتظر نخواهیم ماند.

 

منبع: دیجیاتو

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 3856

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید