09128842523

آغاز تولید مرسدس AMG One در بریتانیا برای تحویل تا پایان سال

  • 1401/05/30 - 13:22
  • تعداد بازدید: 2024
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آغاز تولید مرسدس AMG One در بریتانیا برای تحویل تا پایان سال

مرسدس AMG رسماً تولید هایپرکار وان را آغاز کرده است تا اولین نمونه‌های آن را تا پیش از پایان سال جاری به خریداران تحویل دهد. تمام ۲۷۵ دستگاه این ماشین به‌صورت دستی در شانزده ایستگاه مونتاژ و ساخته خواهند شد. این خط تولید در یک مرکز ویژه در کاونتری بریتانیا واقع است.

فرایند تولید وان با ساخت مونوکوک فیبر کربنی و کل پوستهٔ فیبر کربنی آغاز می‌شود. سپس متخصصان تولید مرسدس مطمئن می‌شوند که تمام پانل‌های بدنه و بافت‌های فیبر کربنی به‌خوبی ساخته شده و کاملاً باهم هماهنگ هستند. زمانی که همه‌چیز مطابق با استانداردهای دقیق مرسدس باشد، بدنه با دست مطابق با سفارش هر خریدار رنگ می‌شود. سپس قوای محرکهٔ پیشرفتهٔ برگرفته از فرمول یک روی این بدنه مونتاژ می‌شود.

قوای محرکهٔ تمام ۲۷۵ دستگاه که شامل یک پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری V6 توربو و چهار موتور الکتریکی می‌شود، به‌صورت مجزا در مرکز قوای محرکهٔ مرسدس AMG در بریکس‌ورث یعنی همان جایی که پیشرانه‌های فرمول یک تیم مرسدس را تولید می‌کند آزمایش می‌شوند. پس از تکمیل فرایند ساخت هر دستگاه از وان، تمام حالت‌های رانندگی آن روی یک داینوی رولینگ آزمایش می‌شود و سپس خودرو در معرض آزمایش‌های سروصدا و ارتعاش قرار می‌گیرد تا پس از آن راهی آزمایش باران شود.

پس از انجام تمام این آزمایش‌ها، همۀ خودروها برای بازرسی بصری نهایی و تست‌های مهم فنی به یک اتاق نور برده می‌شوند؛ اما این هم پایان ماجرای تولید وان نیست زیرا پس از پشت سر گذاشتن این مراحل، هر خودرو راهی یک میدان آزمایشی نزدیک شده و رانندهٔ آزمایشی شرکت هر دستگاه را امضا می‌کند. سپس این هاپرکار به مقر مرسدس AMG در افلترباخ آلمان فرستاده می‌شود و در آنجا به خریداران تحویل داده خواهد شد.

رئیس هیئت‌مدیرهٔ AMG طی بیانیه‌ای گفته است:

مرسدس AMG وان از توسعه تا تولید، بلندپروازانه‌ترین پروژه‌ای است که تاکنون انجام داده‌ایم. این نقطهٔ اوج دیگری در توسعهٔ استراتژیک موفق مرسدس AMG به سمت آیندهٔ الکتریکی‌شدهٔ رانندگی پرفورمنس است. تولید یک سری کوچک انحصاری واقعاً چالش منحصربه‌فردی است.

 

منبع:سایت پدال

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 3945

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید